Tvrdá realita menstruace

Moje první

Měla jsem štěstí, že moje první menstruace probíhala během víkendu a doma. Moje máma na to vše byla relativně připravená a samozřejmě, že jsem si i vyslechla legendární větu „Od teď jsi žena!“ Když se podívám zpětně, dostat ještě hromadu červených balónků, připadala bych si jako v americkém sitcomu. Myslím, že tehdy jsem byla dokonce ráda, že jsem se zařadila mezi svoje „dospělejší! kamarádky, které „to“ už dostávaly nějakou dobu.

Dnešní ráno

Vzbudím se, vyměním si vložku za tampon, dám si kafčo, pomalu se nasnídám, sednu na kolo a jedu do práce ….kéž by!

Ráno vstanu, nevím jestli to můžu nazvat, že jsem se probudila, protože jsem spala stěží 2 hodiny. Rozcuchané vlasy vyřeším klasicky culíkem. Nespala jsem, protože si přes noc někdo hrál na boxovanou s mojí dělohou. Navíc mi v noci prosákla vložka, nic hrozného, ale na náladě mi to rozhodně nepřidalo.

Nevím, kdy přesně to bylo, ale v průběhu dospělosti mi došlo, že menstruace prostě není sranda. Kromě starostí jestli náhodou nejsem těhotná nebo naopak, proč jsem to tentokrát dostala dřív, jsem se musela naučit spoustu věcí:

  • spát v určité poloze, ve kterém jsem schopná usnout, i když mám bolesti
  • být pořád připravená na možnou nehodu nebo „překvapení„. Nemyslím, že mám doma kabelku, ve které by nebyl rezervní tampon, protože náhoda je blbec.
  • smířit se s tím, že moje pleť je čas od času prostě horší
  • pracovat s nepohodlím a bolestí

Jo, nejsou to moje nejrůžovější dny, ale beru si z nich to nejlepší. Pokaždé co si tím procházím, si uvědomuju, že moje tělo je silné, zdravé a pracuje, jak má.  

Taky jsi měla jiná očekávání jako dospívající slečna? Nebo se chceš podělit o to, co jsi slýchala, co tě bude čekat? Poděl se s námi na sociálních sítích, Facebooku nebo Instagramu nebo na info@kyat.cz.