Můj přechod od vložek ke kalhotkám

Jak jsem přešla od vložek ke Kyat menstruačním kalhotkám. Zde je můj úhel pohledu na věc.

„Každá dospělá žena se již setkala se svěděním, podrážením pokožky, s nerovnováhou v poševním prostředí a vaginálními mykózami.  Pomůže, pokud zamezíte pobytu ve vlhkém nebo těsném oblečení ze syntetických materiálů, zvolíte zdravou stravu a dostatečnou, ale přiměřenou hygienu. Není ale příliš známo, že problémy mohou být způsobeny i používáním nevhodných hygienických pomůcek,“ tvrdí MUDr. Daniel Struppl, Ph.D., gynekolog a porodník. Například chemie, která má vložky a tampony vybělit, může citlivějším osobám způsobit podráždění. Dodává gynekolog.

Proč by ale vložky či tampony měly jakkoli ohrožovat naše zdraví?

Důvodů je víc. Vrchní vrstva vložek, která je v přímém kontaktu s tělem, bývá z viskózy nebo propylenu, uvnitř mají absorpční jádro, většinou absorpční pudry a spodní vrstva je z nepropustného plastu. Právě kvůli ní pokožka hůř dýchá, vlhkost se zvyšuje až desetkrát a vzniká ideální prostředí pro růst bakterií. Dalším problémem je fakt, že vložky a tampony mohou obsahovat chlór, kterým se tyto materiály bělí. Z chlóru pak vznikají další, potenciálně škodlivé látky.

Proto jsem si na základě tohoto uvědomila odkud mé gynekologické potíže asi mohou pocházet. A tak jsem neváhala a vyzkoušela částečně přejít k menstruačním kalhotkám Kyat. Při silných dnech jsem stále zůstala u vložek. Výsledkem toho je, že jsem přestala mít mykotické potíže a hlavně jsem se v noci vyspím.

Co jsem tedy vypozorovala? 

  • Vložky nejsou pro mě úplně vhodné. Má pokožka nemohla tolik dýchat. A proto jsem měla gynekologické potíže více, než bylo normální.
  • Svědění odešlo do 5 dnů.
  • Konečně se vyspím.
  • Zarudlá třísla odezněla.
  • Nepříjemný pocit úplně odešel.
  • Má pokožka začala dýchat a kalhotky jsou velice příjemné.
Co z toho pro mě vyplývá? Rozhodně budu i nadále používat kalhotky Kyat a sem tam, čas od času, při silné menstruaci či zaneprázdněných dnech ve městě použiju vložku. Ale rozhodně doma, u kamarádek a na noc budu 100% věrná kalhotkám Kyat.

 

S pozdravem
Klára

Doporučujeme tento startovní balíček 3 v 1.