Jak mi kalhotky ulehčily každodenní život

smejici-se-zena

Když jsem „to“ poprvé dostala, dostala jsem od mámy vložku a tampony. Pro mámu byly tampony skvělý vynález, protože mohla dělat spoustu věcí, které předtím pouze s vložkou nemohla.

Takže jsem vlastně vyrostla na tamponech. Před několika lety jsem se dozvěděla kolik vložek, tamponu a dalších menstruačních potřeb je použito a hlavně vyhozeno každý rok a řekla jsem si, že bych s tím taky mohla něco udělat. Nejsem sice žádná Greenpeace aktivistka, ale ta čísla mě prostě šokovala.Jako první mě napadl menstruační kalíšek, už tu nějakou dobu je. Jenže představa, že bych ho musela vyprázdnit a umýt na nějakém veřejném místě nebylo nic pro mě.

Pak jsem narazila na menstruační kalhotky a řekla si, že tomu dám šanci. Nebudu lhát, ale když kalhotky dorazily, tak úplně první věc byla, že jsem do nich nalila vodu a koukala, jestli se opravdu vsákne. A ono to fungovalo. Moje největší obavy zmizely. I tak jsem se rozhodla je nosit jenom ve slabších dnech.

Jak se změnil můj život

S tím, jak jsem si začala na kalhotky zvykat a důvěřovat jim se zvýšil i jejich přínos v mém životě:

  • začala jsem je nosit na sportovní aktivity a dokonce i na noc
  • dosáhla jsem dokonce toho, co jsem si přála, snížilo se množství tamponů, které spotřebuji
  • šetřím i své zdraví, protože moje tělo je méně v kontaktu s tampony či vložkami
  • průběh mojí menstruace je celkově lehčí a příjemnější

Celkově musím říci, že i přes počáteční pochybnosti se můj život zjednodušil a pocit, že zároveň dělám i něco pro sebe a pro životní prostředí je příjemné plus.

Líbí se ti zkušenosti naší zákaznice? Více najdeš na   Facebooku nebo Instagramu, taky nám můžeš napsat na info@kyat.cz.