Pro a proti menstruačních kalhotek

menstruacni-kalisek-v-ruce

Názor naší zákaznice Jany, 35 let.

„Jako všechno na světě nic není jenom skvělé, každá mince má dvě strany. Tak je to i s menstruačními kalhotkami,“ uvádí na začátek Jana.

Nevýhody

Správná péče

Kalhotky jsem se musela naučit správně prát.  Buď  je peru v ruce nebo v pračce na šetrný program. Také jsem si našla vhodný prací prostředek. Ze začátku jsem moc nevěděla co a jak, ale lehce jsem pogooglila a zjistila, že už existuje spousta návodů a doporučení.

Omezený výběr

Běžného spodního mám hodně a spoustu druhů, od sexy prádelka, až po to praktické. U menstruačního prádla mám výběr omezený, ale to chápu. Kalhotky mají za účel chránit moje tělo, ve chvílích kdy je citlivé. U kalhotek KYAT mi vyhovuje, že jsou vyrobeny z přírodní bavlny a bambusu, jsou kvalitní a pohodlné. Nevadí mi tedy, že výběr je menší.

Cena

Kalhotky jsem si koupila troje, v balíčku 3v1 (bude odkaz), protože jsem vzala v úvahu délku svoj periody. Pořizovací cena byla samozřejmě vyšší, než co jsem byla zvyklá platit za tampony.

Výhody

Šetřím životní prostředí

Díky kalhotkám se zmenšilo množství odpadu, které po mě zůstává. Líbí se mi, že každý měsíc použiju o několik tamponů a vložek méně, takže tím šetřím životní prostředí. Kalhotky KYAT jsou navíc z organických materiálů, naprosto eco-friendly!

Zdraví

Všimla jsem si, že díky přírodním materiálům, ze kterých jsou kalhotky vyrobeny, moje pokožka lépe dýchá a už mi nerudne kůže v intimních partiích.

Jsou skvělá záloha

S vložkou nebo i tamponem se mi občas stane menší nehoda. Někdy mě zkrátka překvapí síla krvácení. Pro tyto případy mám u sebe i kalhotky, které s tampony zkombinuji a pak si připadám naprosto v bezpečí. Je to neskutečná úleva.

Cestování

Jednou jsem si musela měnit vložku v autobuse a nebylo to dvakrát příjemné. Nyní jsem při cestování ráda za svoje kalhotky. Na palubu letadla s oblibou nosím kalhotky s vysokým pasem, které mě i hezky zahřejí, když letím v noci a na palubě doslova mrzne.

Mají více užití

Byla bych ráda, kdybych měla své kalhotky v období šestinedělí, kdy se mé tělo čistilo po porodu. Také jsem zaslechla, že kalhotky jsou také vhodné v případech, kdy žena trpí výtokem způsobeným třeba antikoncepcí. Já osobně mám velkou radost z toho, jak v nich můžu v noci spát a nic neřeším. Pro mě je to mnohem pohodlnější než s vložkou.

Spolehlivost

Spolehlivost je pro mě fakt důležitá. Byla jsem ráda, že když jsem „to“ dostala nečekaně pozdě večer, tak jsem nemusel běžet někam do obchodu. Věděla jsem, že s kalhotkami vydržím až do rána.

Nakonec šetřím

Jasně na začátku jsem zaplatila víc peněz, ale zjistila jsem, že si díky kalhotkám kupuju méně jiných pomůcek a na tom šetřím každý měsíc.

Pro mě osobně byl přechod ke kalhotkám rozhodnutím, za které jsem hrozně ráda. Pozitiva u mě převažují a celkově jsem za ně moc vděčná. Můj život je s nimi jednodušší.

Pořiď si i ty svoje kalhotky!

Sleduj nás na  Facebooku nebo Instagramu, taky nám můžeš napsat na info@kyat.cz.